XXX Niedziela Zwykła

24.10.2021r.

"Gdy Pan odmienił los Syjonu, wydawało się nam, że śnimy. Usta nasze były pełne śmiechu, a język śpiewał z radości."

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny, w którym szczególnie otaczamy modlitwą misje i misjonarzy.
Składaka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie
o godz. 17.30. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W tygodniu wspominamy w czwartek święto św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów  jest to również dzień imienin ks. Proboszcza. W naszych modlitwach pamiętajmy o solenizancie, wypraszając dla niego potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy codziennie podczas nabożeństw rano i wieczorem. Uroczystości na cmentarzach w Rdziostowie
i Marcinkowicach (jeśli nie będzie ograniczeń) będą sprawowane o godz. 13.00. Szczegółowy przebieg będzie podany w przyszłą niedzielę.

Przypominamy o możliwości składania kartek z wypominkami listopadowymi i rocznymi. Prosimy o wyraźne zapisanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, a przy rocznych wypominkach napisać godz. Mszy św., przed którą chcemy, aby byli wspominani nasi zmarli. Wypominki są również wielką pomocą dla dusz
w czyśćcu cierpiących, ponieważ cała wspólnota Kościoła parafialnego modli się o zbawienie
tych wypominanych zmarłych.

Dziękujemy za 6 ofiar indywidualnych przekazanych tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego
z ubiegłego tygodnia.

W przyszłą niedzielę KSM naszej parafii będzie rozprowadzał znicze – dochód przeznaczony będzie na cele KSM-u. Również w przyszłą niedzielę w naszym kościele wystąpi zespół muzyczny z Tarnopola na Ukrainie.
Po Mszach św. będzie zbierała datki na swoją działalność.

• poniedziałek o godz. 16.18 RŚŻ dla kl. 8,
  • wtorek o godz. 19.30 i czwartek o 17.45 całościowe próby chóru przed występem na Mszy św.,
  • środa o godz. 16.30 DSM; o 17.00 lektorzy, a o 17.30 różaniec poprowadzą kandydaci do bierzmowania z klas 8, po Mszy św. spotkanie z rodzicami,
  • piątek o godz. 16.00 Schola Parafialna – serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci chętne do śpiewania
      w tej scholi; o  godz. 17.30 RŚŻ dla kl. 5, 6 i 7; 18.00 KSM Junior, o godz. 19.00 KSM.

Informacja ze spotkania Rady Duszpasterskiej naszej parafii, które odbyło się 10.10.2021r.

• W roku 2022 nasza Parafia będzie przeżywać jubileusz 70–lecia swego istnienia. Dokładna data powstania parafii to 21.07.1952r. W związku z tym, pragniemy przygotować się do tego wydarzenia.
    Przede wszystkim będziemy modlić się gorliwie za naszą Parafię. W czerwcu będziemy przeżywać Misje święte (z tej racji nie będzie rekolekcji wielkopostnych). Kulminacyjnym punktem obchodów jubileuszu będzie Msza św. odpustowa 26.06.2022 r., na którą został zaproszony Ks. Biskup.
  • Pragniemy również przygotować się do jubileuszu w sferze materialnej. W związku z tym podjęliśmy decyzję o zrealizowaniu, w miarę naszych możliwości finansowych, kilku inwestycji. Pierwszą z nich będzie wymiana nagłośnienia w kościele i wokół kościoła, ponieważ stan obecnego jest bardzo słaby i grozi awarią.
    Drugą będzie uporządkowanie placu wokół domu parafialnego. Stan nawierzchni asfaltowej wokół domu
    jest zły i dlatego chcemy ułożyć tam kostkę brukową. W przygotowaniu jest również książka – album na temat historii Parafii w Marcinkowicach oraz jubileuszowe kopie obrazu Matki Bożej Niepokalanej z naszego Kościoła. Wszystkie te inwestycje są wyrazem troski o naszą Parafię i będą służyły nam wszystkim na lata. Dlatego ofiary, które składacie w ramach ofiar indywidualnych i ofiar na składkę inwestycyjną będą przeznaczone na te cele.
  • Przy tej okazji informujemy również, że z dotychczasowych składek zrobiliśmy wiele inwestycji
  • dla parafii (np. na rzecz ekologii), nie otrzymując na ten cel nawet złotówki dotacji od żadnej instytucji.
    Za dotychczas złożone ofiary składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
  • Tym samym polecamy Was w modlitwie Panu Bogu i Niepokalanej Matce, życząc obfitego błogosławieństwa Bożego za Waszą ofiarność. Zwracamy się również z prośbą do wszystkich parafian o dalszą życzliwość i pomoc materialną, oczywiście na miarę Waszych możliwości, w realizacji tych planów. Parafia jest naszym wspólnym dobrem. Bóg zapłać za życzliwość i otwarte serce.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności +Anna Ciastoń z Rdziostowa. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXIX Niedziela Zwykła